Strona główna Serwis genealogiczny TribalPages

Serwis genealogiczny TribalPages

przez R.Strus

Jak już wspominaliśmy, dysponujemy wspaniałą pracą ś.p. Zbigniewa Wąsowskiego jaką jest Monografia parafii Kożuchówek. Dane z tej monografii zostały przeniesione do serwisu genealogicznego www.strus.tribalpages.com. Serwis ten umożliwia poruszanie sie po genealogii rodziny bez konieczności zakładania konta, logowania lub posiadania linku – zaproszenia jak to sie dzieje np. w MyHeritage.

W serwisie genealogicznym dane osób żyjących są dostępne tylko dla członków rodziny i osób autoryzowanych. Jeśli chcesz uzyskać dostęp, zgłoś taką potrzebę tutaj, podając swoje imię, nazwisko, email i powód (np. przynależność do rodziny).

Objaśnienie karty rodziny w serwisie Tribal Pages.

Ponieważ serwis jest anglojęzyczny i interpretacja danych na stronie rodziny może nasuwać wątpliwości, dlatego poniżej zamieszczamy przykładową kartę rodziny Stanisława Strusa z objaśnieniami. W razie wątpliwości – proszę o kontakt.

W górnej części znajdują się rodzice osoby, której dana strona jest poświęcona. Poniżej dane tej osoby (Stanisław Strus), daty i miejsca urodzenia i zgonu (jeśli zostały wprowadzone). Jeszcze niżej żona (mąż) lub żony z datą i miejscem urodzenia/zgonu.

W dolnej części pokazane są dzieci z podstawowymi danymi genealogicznymi.

Ss-075 – to identyfikator rodziny użyty przez Z. Wąsowskiego w pracy (Wąsowski 2016). Ten sam identyfikator noszą oboje małżonkowie, rodzice i dzieci, z tym zastrzeżeniem, że nie tworzą odrębnych rodzin w Monografii Wąsowskiego. Jeśli tworzą, jak w poniższym przykładzie syn Wawrzyniec, to mają przypisany identyfikator swojej rodziny (Ss-161). Jeśli dzieci posiadają identyfikator rodziców, to z reguły oznacza, że syn ożenił się lub córka wyszła za mąż poza parafią Kożuchówek, ew. pozostali bezżenni. Np dzieci zmarłe w wieku dziecięcym.

Kliknięcie na którąkolwiek z osób wyświetlanych w kolorze niebieskim przenosi na kartę takiej osoby.

Zostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuj Czytaj więcej