Strona główna Genealogia rodzin ze Strus z XVIII i XIX wieku

Genealogia rodzin ze Strus z XVIII i XIX wieku

przez R.Strus
Księga z roku 1764

Jeśli Twoi przodkowie mieszkali w Strusach w XVIII lub XIX wieku, masz ogromne szanse, że znajdziesz ich poniżej.

Jest to możliwe dzięki tytanicznej pracy Ś.P. Zbigniewa Wąsowskiego, który odczytał tysiące aktów urodzenia, ślubów i zgonów zapisanych po łacinie i rosyjsku w księgach metrykalnych parafii Kożuchówek i wielu parafii sąsiednich. Następnie połączył pojedyncze osoby w rodziny, a rodziny połączył ze sobą w pokolenia. Dzięki temu każdy w kilka chwil może dotrzeć do przodków sprzed stu czy dwustu lat. Załączam skany dotyczące mieszkańców wsi Strusy z 630-sto stronicowej Monografii Parafii Kożuchówek z nadzieją, że przyczynią się do budowania tożsamości współczesnych potomków rodzin ze Strus.
Monografia w wydaniu książkowym jest do nabycia w Parafii Kożuchówek.

W Monografii każda rodzina oznaczona jest odrębnym symbolem wskazującym nazwę wsi, w której mieszkała. Strusy oznaczone są skrótem „Ss”. Po skrócie następuje trzycyfrowy numer. Jeśli któreś z rodziców pochodzi z rodziny występującej w Monografii, podany jest odsyłacz ze strzałką wskazujący symbol rodziny pochodzenia. Podobnie, jeśli dziecko utworzyło własną rodzinę zawartą w Monografii, do tej rodziny kieruje podobny odsyłacz. Tytuły stron poniżej wskazują symbol pierwszej rodziny na górze strony.

Zostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuj Czytaj więcej